Zapraszamy na białostocką odsłonę nowego ogólnopolskiego cyklu koncertowego prezentującego zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.

W trakcie pierwszej edycji wystąpi Limboski, który zmierzy się z twórczością Davida Bowie’go oraz zaprezentuje swoje autorskie utwory, w tym znane z emisji w radiowej Trójce nagrania: „Świat to kwiat” i „W trawie”.

LIMBOSKI od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki bluesowej w albumie „Tribute to Georgie Buck”, dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music” – wykonanie utworu „Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album „One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

http://www.limboski.pl/
https://www.facebook.com/limboski
__________________________________

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

1.02.2018 (czwartek)
godz. 19:00 – otwarcie klubu
godz. 20:00 – Limboski

Bilety:
30zł – przedsprzedaż w klubie oraz na https://goingapp.pl/
40zł – dniu koncertu

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.