22.02 – Fisz Emade Tworzywo / koncert

Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000- 2011.
To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.
„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hiphop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS” mówi Fisz.
_______________________________________________

22.02.2019 (piątek)
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok
otwieramy drzwi: 18:00
start koncertu: 19:00
Godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Pamiętajcie jednak, że zawsze staramy się zacząć punktualnie!

Bilety
> 60zł – przedsprzedaż stacjonarna – dostępne od piątku 21.12 w barze  Cechowawww.cechowa.com.pl/kontakt
> 65zł – przedsprzedaż online – dostępne Going > https://goingapp.pl/evt/2028271
> 70zł – w dniu koncertu (pamiętaj tylko, że nie mamy na tę okazję oddzielnej, specjalnej puli)

__________________________________

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

__________________________________

Przed i po koncercie zapraszamy do restauracji Cechowa
(po wyjściu ze Zmiany Klimatu w prawo i schodkami w dół).
Pyszne jedzenie od śniadania po nocne obżarstwo!
www.cechowa.com.pl
__________________________________