Amarok – gościnnie: Pale Mannequin – trasa 2023 HERO | koncert

24 lutego 2023 – piątek
Jeden z najbardziej wyróżniających się zespołów polskiej sceny progresywnego rocka z koncertem w Białymstoku!

Jeden z najbardziej nietypowych i wyróżniających się zespołów polskiej sceny rockowej wyrusza w trasę po Polsce!
Nowatorskie techniki i łączenie najlepszych elementów różnych gatunków muzycznych to znak rozpoznawczy warszawskiej formacji Amarok. Ich teksty są nasycone ukrytym sensem i przesłaniami, a ciekawe muzyczne motywy czarują i przyciągają zarówno starych, jak i nowych fanów.

Podczas swojej trasy Amarok będą promowali płytę „Hero”, która została wydana w listopadzie 2021 roku i do tej pory osiągnęła blisko 1 000 000 streamów na Spotify!

Gościem specjalnym będzie warszawski zespół Pale Mannequin. Wychodząc od szeroko pojętego prog-rocka i art-rocka, ich muzyka zaprasza słuchaczy do świata dynamicznych riffów, funkowych groove’ów, wzruszających wokali i melancholijnych melodii. Na scenie dają z siebie wszystko, tworząc niepowtarzalny klimat w towarzystwie swoich niemych manekinów.
https://www.facebook.com/PaleMannequin
https://linktr.ee/palemannequin

Zespół Amarok to ponad 20-letnie doświadczenie na rynku muzycznym, okraszone sześcioma wydawnictwami studyjnymi, z których dopiero wydany w 2017 roku „Hunt” dał zespołowi szeroki rozgłos, nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie.
W 2019 roku Michał nawiązał współpracę z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, czego efektem stał się piąty album Amaroka – “The Storm”.
W 2021 roku Amarok ustabilizował swój skład zapraszając do współpracy Konrada Zielińskiego (perkusja) i multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Szósty album Amarok, “Hero” , został wydany jesienią 2021 roku.
„Hero” to zbiór nowatorskich, świeżo brzmiących i wyjątkowo przestrzennych kompozycji, o równie mocnej warstwie lirycznej, która zadaje bardzo aktualne pytania dotyczące naszej przyszłości. Klimat panujący w utworach hipnotyzuje od pierwszego odsłuchu i skłania do wielu kolejnych.
Niezwykle wyważona i przepełniona floydowską nostalgią muzyka zabiera słuchaczy w podróż do świata dźwięków, wyczarowanych przez prawdziwych muzycznych szamanów, jakimi niewątpliwie są Michał i Marta Wojtas.

———————–

MIEJSCE:
klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

DATA:
24 LUTEGO 2023 – piątek

CZAS:
18:00 – otwarcie baru i lokalu
19:00 – początek koncertów

BILETY:
50zł – przedsprzedaż
60zł – w dniu
stacjonarnie: restauracja Cechowa (od 26.01)
online:
– Bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-amarok-bialystok-24-02…
– eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/amarok#fbevent
– toBilet: https://tobilet.pl/amarok-zimowa-trasa-hero-goscinnie…

bilety kolekcjonerskie: IndependentMusicMarket.com oraz Restauracja Cechowa

Wstęp tylko dla pełnoletnich.

WYDARZENIE WSPIERAJĄ

Radio Akadera 87,7FM – https://akadera.bialystok.pl/
BiałystokOnline.pl – https://www.bialystokonline.pl/