Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – “Ballady na dwa serca” | koncert – WYPRZEDANY

19 maja 2023 – piątek
Artyści zagrają utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu, współczesne pieśni kubryku, a także kompozycje Okudżawy oraz Wysockiego.

„Ballady na dwa serca…” Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”, „Łódki”. Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę. Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem wybitnych postaci: Bułata Okudżawy oraz Włodzimierza Wysockiego, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

Podczas koncertów duet w polskich tłumaczeniach wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Ach panie, panowie”, „Niebieski balonik”, „Pieśń gruzińska”, „Liryczna”, „Reinkarnacja”.

———————-

MIEJSCE

klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

DATA

19 maja 2023 – piątek

CZAS

18:00 – otwarcie klubu dla publicznosci

19:00 – początek koncertu

BILETY – WYPRZEDANE
Informujemy, że wszystkie bilety na koncert zostały wyprzedane i nie będzie prowadzona ich sprzedaż w dniu wydarzenia.

Miejsca siedzące, nienumerowane.

————–

WYDARZENIE WSPIERAJĄ

Radio Akadera 87,7FM https://akadera.bialystok.pl/

BialystokOnline.pl https://www.bialystokonline.pl/