FISZ EMADE TWORZYWO – koncert

16 marca 2023 – czwartek
Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika.

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021, znajdziemy 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

——————–

MIEJSCE
klub Zmiana Klimatu, ul. Warwszawska 6, Białystok

DATA
16 marca 2023 – czwartek

CZAS
18:00 – otwarcie baru i lokalu
19:00 – Fisz Emade Tworzywo

BILETY
89 zł – PULA PROMOCYJNA
99 zł – PULA REGULARNA
109 zł – W DNIU KONCERTU
stacjonarnie: Restauracja Cechowa, salony Empik
online: GoingApp.pl, EmpikBilety.pl
https://goingapp.pl/…/fisz-emade-tworzywo-12/marzec-2023
https://empikbilety.pl/…/fisz-emade…/marzec-2023

Wstęp tylko dla pełnoletnic

PATRONI
Radio Akadera 87,7FM – https://akadera.bialystok.pl/
BiałystokOnline.pl – https://www.bialystokonline.pl/