Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Daniel Spaleniak z zespołem / koncert

1 grudnia 2019- 18:00

35zł – 45zł

Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje (między innymi „Dear love of mine”, „Why”, „Back Home”) można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.
– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – pisze Jarek Szubrycht, dziennikarz „Gazety Magnetofonowej” i „Gazety Wyborczej”.
Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta „Life is somewhere else” była nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii „Blues/Country”. Artysta oprócz tego, że wydaje płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatni album „Burning Sea”, wydany w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach.
– Nie dziwią mnie pojawiające się głosy, że Danielowi Spaleniakowi z uwagą przyglądają się przedstawiciele scen zagranicznych. Jego poszukiwania klimatu, zabawy powtarzalnością form przywodzą na myśl zjawiska, które od ponad dekady przebijają się na światowej scenie alternatywnej. (…) to muzyka pobudzająca wyobraźnię, która spokojnie mogłaby pojawić się jako ścieżka dźwiękowa do filmu lub serialu – pisze Marcin Cichoński w tygodniku „Wprost”.
Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Próbka muzyki:
https://soundcloud.com/danielspaleniak
Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Kontakt: Agencja Koncertowa Borówka Music – www.facebook.com/borowkamusic

_______________________________

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

01.12.2019 (niedziela)
godz. 18:00 – otwarcie klubu
godz. 19:00 – start koncertu

Bilety:
35zł – przedsprzedaż stacjonarna (Restauracja Cechowa, ul. Warszawska 6, Białystok, www.cechowa.com.pl)
40zł – przedsprzedaż online na (https://www.goingapp.pl/place/6094/)
45zł – dniu koncertu (jeśli zostaną w przedsprzedaży)

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2019
Godzina:
18:00
Koszt:
35zł – 45zł
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2411199465818598/

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map