Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wojtek Mazolewski Quintet z muzyką Krzysztofa Komedy

15 lutego 2019- 19:00

50zł – 60zł

Wojtek Mazolewski Quintet po sukcesie jesiennej trasy “Komeda” rusza na jej zimową odsłonę!

Teledysk promujący trasę koncertową: https://youtu.be/C83HDj6s3kQ

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii “Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

“Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. – mówi Wojtek Mazolewski – w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.”

Światowa edycja albumu “Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w tym roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazujacego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

O albumie “Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały sie m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. Album docenił także legenda radia BBC Radio 6 Music Gilles Peterson poświącają jej jedną ze swoich audycji.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Nie można tego przegapić!

autorka fotografii: Ewelina Eris Wójcik

_________________________________________

15.02.2019 (piątek)
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok
otwarci klubu 18:00
start koncertu 19:00

bilety (w sprzedaży niebawem)
50zł – przedsprzedaż stacjonarna w Cechowa (www.cechowa.com.pl)
55zł – przedsprzedaż online na Going
60zł – w dniu koncertu

Wstęp na koncert mają wyłącznie osoby pełnoletnie.

Szczegóły

Data:
15 lutego 2019
Godzina:
19:00
Koszt:
50zł – 60zł
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map