Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

21.02 – Zakonnice odchodzą po cichu – spotkanie Martą Abramowicz

21 lutego 2018- 19:00 - 21:00

“Zakonnice odchodzą po cichu”, reportażowy bestseller, który kupiło 50 tysięcy czytelników, wraca w wydaniu specjalnym wzbogaconym o rozdział „Echa” oraz znakomite fotografie.

Marta Abramowicz, nominowana do nagrody Okulary Równości 2017 „za oddanie głosu tym, które milczały przez wieki”, napisała nową część „Echa” o tym, co się wydarzyło po wydaniu
książki.

A wydarzyło się bardzo wiele. Książka ukazała się w lutym 2016 roku. Zniknęła z księgarń tak szybko, że wydawnictwo nie nadążało z dodrukiem. Zakonnice przez miesiąc były w centrum uwagi wszystkich mediów, począwszy od „Niedzieli”, a skończywszy na Pudelku. Merytoryczna dyskusja mieszała się z sensacyjnymi nagłówkami. Autorka dostała kilkaset listów od czytelników i czytelniczek. Napisały byłe zakonnice, ich rodziny, świeccy pracownicy zakonnych dzieł, byli księża, ludzie związani i niezwiązani z Kościołem. Rodziny napisały, że wreszcie zrozumiały swoje córki, kuzynki, ciotki, które przez lata
milczały. Pracownicy, że mają materiał na jeszcze niejedną książkę. Byli księża, że jest im przykro, bo tak właśnie jest, zakonnice są na samym dnie hierarchii. Związani z Kościołem, że chcieliby coś zmienić. Niezwiązani, że chcieliby pomóc. Głos zabrała także Konferencja Episkopatu Polski i co ważne, przełożone zgromadzeń zakonnych.

Co powiedziały? Kto uznał książkę za dzieło szatana, potępił i skazał na milczenie? A kto zobaczył w niej inspirację Ducha Świętego? I co z tego wynikło dla byłych sióstr? O tym wszystkim przeczytacie w „Echach”. Napisane w czystym stylu, bez zbędnego patosu, prowadzą prosto do istoty rzeczy. Tak jak wcześniej, autorka zachęca, żeby fakty, niczym puzzle, każdy z nas złożył w całość, aby odkryć, co jest dobrem, a co złem.

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć.
__________________________________

Zmiana Klimatu, ul. Waszawska 6, Białystok
21 lutego 2018 (środa)
Start: 19:00
WSTĘP WOLNY

Szczegóły

Data:
21 lutego 2018
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map

Organizator

Zmiana Klimatu
Zobacz witrynę: Organizator