Ragnar Ólafsson (IS) & Chris Ellys (SK) – koncert

31 STYCZNIA 2023 – wtorek – godz. 19:00
Bardzo kameralny koncert dwójki songwriterów pochodzących z dwóch bardzo odległych od siebie miejsc.

Chris Ellys (Słowacja):

W ramach europejskiej trasy na koncert w Polsce zjawi się Chris Ellys. Chłopak ma 25 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o mocnym, charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice’a, Eda Sheerana, Stu Larsena czy Passenger.

Artysta – mimo młodego wieku – zdążył już zagrać ponad 200 (!) koncertów w kilku europejskich krajach. Wystąpił też na kilku znaczących festiwalach. W dorobku ma też debiutancki album „Lonely Tree”. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i wokalem Chrisa.

https://www.facebook.com/ChrisEllys

https://www.instagram.com/chrisellys/


Ragnar Ólafsson (Islandia):

To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii!) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2017 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (końcówka nakładu!) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 120 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów…

Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „m.i.s.s.” (wydany w czasie pandemii). Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została „zaorana”).

Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Jego koncert będzie magiczny!

www.facebook.com/ragnarolafssonmusic

https://www.youtube.com/@RagnarSlave

www.instagram.com/raggislave/


MIEJSCE:
CECHOWA, ul. Warszawska 6, Białystok

DATA:
31 STYCZNIA 2023 – wtorek

CZAS:
19:00 – początek koncertu

BILETY:
30 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu
stacjonarnie: Cechowa
online: Biletomat.pl
https://www.biletomat.pl/bilety/ragnar-olafsson-bialystok-12521/


Po znakomitych koncertach w listopadzie zeszłego roku, w Polsce ponownie wystąpią Chris Ellys i Ragnar Ólafsson. Występ muzyków możliwy jest dzięki współpracy Klubu Stodoła z platformą Liveurope.

Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości europejskich artystów.

Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.

Liveurope to projekt współfinansowany przez program “Kreatywna Europa” oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.