Wojtek Mazolewski Yugen

Wojtek Mazolewski – Yugen

Wojtek Mazolewski Yugen – w Zmianie Klimatu

Wojtek Mazolewski odwiedził Zmianę Klimatu grubo ponad rok temu. W związku z tym, zaprosiliśmy go do nas na kolejny koncert. Tym razem muzyk przybędzie z nowym albumem pt: Yugen, którego premiera odbędzie się tej jesieni.

Wojtka Mazolewskiego chyba nikomu nie przedstawiać nie trzeba, podejrzewamy jednak, że mogą być również melomani którzy nie znają tej postaci. Specjalnie dla nich, kilka słów przypomnienia:

Polski basista i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. Początkowo wykazywał zainteresowanie przede wszystkim muzyką punkową a w wieku 10 lat po raz pierwszy wystąpił na scenie z grupą Iwan Groźny. Z czasem zainteresował się jazzem a łącząc oba dwa style, przyłożył się do powstania yassu. 4 stycznia 2019 został gospodarzem audycji Jazz fajny jest w radiowej Trójce. W maju 2020 odszedł z Trójki w proteście przeciwko ocenzurowaniu Listy przebojów programu trzeciego. Od września 2020 jest dziennikarzem internetowej rozgłośni newonce.radio, gdzie prowadzi audycję o tym samym tytule, co wcześniej w PR3.

Wojtek Mazolewski Yugen, to w pewnym sensie powrót do korzeni. Wojtek bowiem, po wielu latach sięgnął do instrumentu od którego zaczęła się jego przygoda z muzyką, czyli po gitarę. Zupełnie nieoczekiwanie powrót do tego instrumentu zapoczątkował nową muzyczną podróż, która zamyka się w album zatytułowany „Yūgen (幽玄)” który trafi do Waszych rąk już jesienią tego roku.

 „To melodia, której początek napisałem wiele lat temu, a grając teraz w domu rozwinąłem ten pomysł i nabrał on bardzo aktualnego charakteru. Uspokaja, relaksuje co pobudza wyobraźnię. Dźwięki wyrażają bliskość w byciu razem. Uważam ze bez względu na różnice więcej nas łączy niż dzieli, a bycie razem przynosi nam wiele pożytku”. 

Pierwszym singlem promującym nadchodzące wydawnictwo był „Manifest” który jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom.

Prawdopodobnie po koncercie kiszki zagrają wam marsza, w związku z tym zapraszamy niżej do Cechowej.
Będzie można przegryźć burgera z frytkami, uzupełnić w ciszy utracone elektrolity, strzelić lufkę pod tatarek a może nawet wziąć udział w kulinarnych podróżach Cechowej. Orbis może czyścić nam buty! Możliwości jest więcej, niż nagród w “idź na całość” z tą różnicą, że nie macie szansy trafić na Zonka.
_______________________________________________________
⏳ 16.12.2021 (czwartek)
Gooral//paprodziad Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok
Gooral//Paprodziad Start koncertu: 19:00
🚪 Otwarcie Drzwi: 18:00
💰 Bilety online: https://tiny.pl/99h3q
🎸 Przedsprzedaż stacjonarna: 80 zł
📅 W dniu koncertu: 90 zł
____________________________________________
ℹ️ Wstęp na koncert mają wyłącznie osoby, które w dniu wydarzenia mają ukończone 18 lat.