Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kolędy na jazzowo / koncert Białostockiego Studia Piosenki Jerzego Tomzika

15 stycznia 2023- 17:00

20zł
Białostockie Studio Piosenki Jerzego Tomzika oraz klub Zmiana Klimatu mają zaszczyt zaprosić na koncert “Kolędy na jazzowo”!
W polskiej tradycji przyjęło się, że właściwym do śpiewania kolęd jest czas od Pasterki, czyli mszy między 24 a 25 grudnia do 2 lutego (Święta Ofiarowania Pańskiego). Z tej okazji Białostockie Studio Piosenki Jerzego Tomzika postanowiło wpisać się tę tradycję i przygotować koncert kolęd w jazzowych aranżacjach, na który serdecznie Państwa zaprasza.
————–
miejsce: klub Zmiana Kliamtu, ul. Warszawska 6, Białystok
bilety: 20zł
początek koncertu: 17:00
————–
Białostockie Studio Piosenki powstało w 1990r. wraz z Międzynarodowym Festiwalem Młodych Talentów “Białostockie Malwy”, powołanym przez Ministra Kultury i Sztuki oraz Związek Autorów i Kompozytorów Rozrywkowych ZAKR. Początkowo zajmowało się przygotowaniem do festiwalu reprezentacji ówczesnego województwa białostockiego.
Kiedy festiwal opuścił Białystok, edukacją objęto młodzież z województwa podlaskiego.
Zajęcia w BSP dotyczą dykcji, emisji głosu, interpretacji, pracy z mikrofonem i zespołem akompaniującym, solfeżu. Zajęcia te prowadzi kadra doświadczonych, profesjonanych w dziedzinie piosenki estradowej, a także lekarze – foniatrzy, logopedzi, muzycy. BSP współpracuje z wieloma pedagogami z kraju i zagranicy.
Od 15 lat BSP organizuje Podlaskie Warsztaty Piosenkarskie wyłącznie dla młodzieży z województwa podlaskiego.
Współorganizatorami są : WOAK, BOK i VI L.O. w Białymstoku.
Warsztatom patronuje Podlaski Kurator Oświaty.
Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio Akadera.
W dorobku BSP sa również nagrania kolęd na płycie “Czas Kolędowania”, piosenek religijnych i liturgicznych, piosenek białostockich kompozytorów i autorów tekstów – J.Maksymiuka, E. Redlińskiego, W. Szymańskiego, T. Grochowskiego, K. Olszewskiego, J. Makowskiego, J.Laskowskiego, M. Burzyńskiej, A Stolarczyka i innych, piosenek w języku esperanto, które zarejestrowanie na płytach w ilości 3 tys. sztuk, rozeszły się po świecie za sprawą esperantystów – uczestników Światowego Kongresu Esperanto, promując nasze miasto. Kongresowi towarzyszyły koncerty noszące nazwę taką samą jak tytuł płyty: “Białostockie Prezentacje”.
BSP uczestniczy w programach TV Białystok i jego akcjach charytatywnych. Dzięki współpracy z Polskim Radiem Białystok, gdzie odbywają się powarsztatowe koncerty “live”, nagrano wiele piosenek, kilka płyt oraz kilka programów radiowych.
Efektem prowadzonych działań sa tez koncerty zagraniczne, między innymi w Szwecji (Sztokholm, Goteborg, Karlstad), z chórem supraskim w Szwajcarii, z zespołem dziecięcym “Pronar” z Narwi w Tallinie (Estonia) i Daugawpils (Łotwa), a także koncerty w TVP Białystok i TV Trwam w Toruniu.

Details

Date:
15 stycznia 2023
Time:
17:00
Cost:
20zł
Event Category:

Venue

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map