Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KROKE / koncert

17 lutego 2019- 19:00

80zł

Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego, także w nas samych. Chcielibyśmy – przyznają muzycy – aby nasza muzyka była nazywana po prostu muzyką Kroke.

Kroke to:
Tomasz Kukurba (altówka)
Jerzy Bawoł (akordeon)
Tomasz Lato (kontrabas)

“Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół.”
Peter Gabriel

“To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. ”
Nigel Kennedy

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.
Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl występując na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego.

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: Traveller i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

25-lecie Kroke to także szereg wyjątkowych koncertów z gośćmi specjalnymi z całego świata, z którymi zespół współpracował na przestrzeni lat. Wśród nich znaleźli się Anna Maria Jopek, Zohar Fresco czy Tomasz Stańko.
_____________________________________________________

17 lutego 2019 (niedziela)
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok
18:00 – otwarcie klubu dla publiczności
19:00 – początek koncertu

bilety:
80zł – przedsprzedaż stacjonarna – miesce: restauracja Cechowa, ul. Warszawska 6, Białystok (www.cechowa.com.pl/kontakt)
85zł – przedsprzedaż online – za pośrednictwem platformy Going. (link: https://goingapp.pl/evt/2026617 )
90zł – w dniu wydarzenia w kasie klubu

Details

Date:
17 lutego 2019
Time:
19:00
Cost:
80zł
Event Category:

Venue

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map