Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Limboski Solo vs David Bowie w Zmianie Klimatu

1 lutego 2018- 20:00 - 22:00

Zapraszamy na białostocką odsłonę nowego ogólnopolskiego cyklu koncertowego prezentującego zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.

W trakcie pierwszej edycji wystąpi Limboski, który zmierzy się z twórczością Davida Bowie’go oraz zaprezentuje swoje autorskie utwory, w tym znane z emisji w radiowej Trójce nagrania: “Świat to kwiat” i “W trawie”.

LIMBOSKI od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę “Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór “Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki bluesowej w albumie “Tribute to Georgie Buck”, dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu “Must be the music” – wykonanie utworu “Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album “One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta “W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

Limboski


https://www.facebook.com/limboski
__________________________________

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

1.02.2018 (czwartek)
godz. 19:00 – otwarcie klubu
godz. 20:00 – Limboski

Bilety:
30zł – przedsprzedaż w klubie oraz na https://goingapp.pl
40zł – dniu koncertu

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Szczegóły

Data:
1 lutego 2018
Godzina:
20:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map