Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Miałem to na kasecie! # DJ Malczyk

21 września 2019- 21:00

10zł

Stoisz sobie w warzywniaku po pomidory na kanapki. W koncie, z doświadczonego życiem radyjka, kupionego pewnie jeszcze na stadionie na jurowieckiej leci nasza lokalna rozgłośnia radiowa, której nazwa zaczyna się na “J” a kończy na “ARD 2”. Czekając, aż Pani Basia, właścicielka sklepiku, którą znasz od dzieciaka, zważy Ci wspomniane pomidorki, z braku laku, zaczynasz się wsłuchiwać w kawałek, który właśnie leci, bo wydaje Ci się znajomy. Radyjko pierdzi i trzeszczy niemiłosiernie ale rozpoznajesz Personal Jesus. W końcu miałeś to na składance, którą udało Ci się przegrać od kolegi starszej siostry na swoim dwukieszeniowym, komunijnym Grundigu! Katowałeś tę kasetę całymi miesiącami Jesteś aż trochę zdziwiony, że tak długo zajęło Ci rozpoznanie tego kawałka (nie mniej jak tym, że słysz to na tej stacji). Ale co to była za kaseta! Stardust, Faithless, Moloko, Deee-Lite, Snap, a na drugiej stronie Kool and the Gang, Jackson, a-Ha, Eurythmics. Dzięki tej kasecie i łokmenowi w szkole szanowali Cię tak samo jak Adama Małysza, gumy Turbo i 13-sty Posterunek! Kaseta ta towarzyszyła Ci też później, jak za ciężko uciułane pieniądze kupiłeś sobie pierwsze auto – biało-rdzawego Poloneza Caro, który był wyposażony radioodtwarzacz magnetofonowy marki Pionier. To ten cud techniki pomógł Ci dzięki i ostatni kawałek ze strony “B” Berlin – Take My Breathe Away, pomógł Ci na studiach poderwać Twoją przyszłą żonę. Kasetę w końcu szlag trafił, tak jak poldka i komunijnego grundiga. Ale sentyment do tej składanki pozostał.

W takie właśnie trochę nostalgiczne, ale fajne, jeśli nie najfajniejsze muzyczne klimaty damy się ponieść tego wieczoru. Za muzyczne klimaty tego wieczoru odpowiada nie kto inny, a on!

DJ Malczyk
(warto dać mu lajka, bo to bardzo miły gest)
Wychował się przyklejony do głośników Kasprzaka z punkowymi taśmami. Kiedy pod koniec lat dziewięćdziesiątych dostał pierwszą rapową kasetę a ona wskazała mu drogę, którą obrał. Choć nigdy nie ograniczał się tylko do jednego rodzaju muzyki, zafascynowany skreczem, brzmieniem saksofonu i wszystkim co brzmi ”dobrze”. Miłośnik gramofonów i kolekcjoner winyli. Jego sety to mieszanka styli począwszy od rapu, funku, rnb, starego dobrego disko, popu czy kobiecego soulu. Od rockowych bębnów i mocnych gitar po breakbeat, tudzież funky&house.

klimaty:
funk, disco, disco-funk, synthpop, new romantic,
sewentisy, ejtisy, najtisy (i prawdopodobnie coś jeszcze)

____________________________________________

21.09.2019 (sobota),
start: 21:00
wjazd 10 zł
Zmiana Klimatu ul.Warszawska 6
____________________________________________

Rezerwacja stolików: www.zmianaklimatu.eu/rezerwacje
____________________________________________

Na przedwieczorny posiłek zapraszam do oddalonej od Zmiana Klimatu o piętro – legendarna, choć całkowicie nowa – restauracja oraz pub Cechowa!
____________________________________________

+18 (zgoliłeś/aś wąsy = weź dowód)

Details

Date:
21 września 2019
Time:
21:00
Cost:
10zł
Event Category: