Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tu się podziały tamte prywatki pt: Zatańcz z Norą Ney! #graB’ADA

31 sierpnia 2018- 21:00

10zł – 15zł

Weekend z Norą Ney nie może odbyć się bez tańca! Razem z najbardziej znanym klubem w Białymstoku, czyli Zmiana Klimatu zapraszamy zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu “Tu się podziały tamte prywatki” ze specjalną dedykacją dla Nory Ney! Zachęcamy również wszystkich do stworzenia klimatu czyli stworzenia stylizacji nawiązujących do lat 20- i 30-tych. Dla osób wystylizowanych promocyjny bilet wstępu – tylko 10 zł. Zatańczmy z Norą Ney w Białymstoku!
_________________________________________________

Pozostałe wydarzenia w ramach Weekendu z Norą Ney:

Promocja książki Grzegorza Rogowskiego “Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji” https://www.facebook.com/events/353222948544012/

Spacer HERstoryczny “Śladami Nory Ney”
https://www.facebook.com/events/420996038406183/
_________________________________________________

– Tu się podziały tamte prywatki –
Od czasu do czasu napada człowieka takie jakieś wewnętrzna niepewność. Gdzieś tam z tyłu głowy, między wspomnieniami rysowania szlaczków w zerówce, ośrodkiem Deja Vu, a kopiami zapasowymi marzeń sennych, zaczyna kołatać bliżej nieokreślona myśl. W końcu przedostaje się ona gdzieś w okolice bardziej świadomych części naszego mózgu, gdize krzepnie, nabiera wyraźniejszych kształtów i okazuje się, że owa myśl to pytanie. Proste, ale fundamentalnie ważne:

GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE PRYWATKI?!
Otóż wydaje nam się, że właśnie tutaj.

Tak więc będzie bigbit, będzie swing, będzie rokendroll, będzie polska piosenka rozrywkowa, będzie zagraniczny oldschool i polska stara szkoła, będzie Mieczysław Fogg, będzie Anna Jantar, będzie Abba, będzie Armstrong, będzie Krawczyk. Słowem wszystko to co onegdaj leciało z gramofonów Bambino, magnetofonów Kasprzak i tym podobnego sprzętu muzycznego na prywatkach, dancingach i potańcówkach. A i nie tylko!

Za sterami swojego laptopa zasiądzie połowa bardzo kobiecgo laptop-duo: Ada (bo Basia zwiedza świat!)
BADA
twórczynie kultowej imprezy Dyskoteka Szkolna oraz pomysłodawczynie imprezy pt. „Baby Marcują” (która jeszcze nigdy się nie odbyła). Uwielbiają grać na pianinie na 4 ręce, spacerować po Supraślu, szukać zaczepki i sensu życia. Są przyszłymi właścicielkami jeszcze nieistniejącej spółki „BABA CI POSPRZATA FIRMA SPRZATAJACA”. Dziewczyny brały udział w offowych projektach muzycznych BADA feat. TRULEJBAS oraz Cycki Crew (znają je w okolicach, gdzie słychać próby tych składów). Lubią Andrzeja Zauche, Piotra Szczepanika, The Doors, przytulance, piłkarzyki i męskich mężczyzn.

_________________________________________________

31.08.2018 (piątek)
Start: 21:00
Wystylizowani na lata 20-te i 30-te: 10 PLN
Stroje teraźniejsze i z przyszłości: 15 PLN
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok
____________________________________________

Rezerwacja stolików: https://zmianaklimatu.eu/rezerwacje/
____________________________________________

Na przedwieczorne zakąski i przekąski zaprasza oddalona o piętro od Zmiany Klimatu – legendarna, choć całkowicie nowa – restauracja i bar Cechowa!
____________________________________________

+18 (zgoliłeś/aś wąsy = weź dowód)

Details

Date:
31 sierpnia 2018
Time:
21:00
Cost:
10zł – 15zł
Event Category:

Venue

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL