Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Żubroffka w Zmianie Klimatu: Midnight shorts vol. VII

5 grudnia 2018- 23:00

Free

Żubroffka w Zmianie Klimatu
Pokaz Midnight shorts vol. VII (106’), wiek: 18+

5 grudnia 2018 (środa), godz. 23:00
Białystok/Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
wstęp wolny!

Maniaków nocnych przyjemności zapraszamy na konsumpcję unikalnego dania filmowego, serwowanego od siedmiu lat przez selekcjonerów ŻUBROFFKI! Dania złożonego z koszmarów, czarnego humoru, seksu i zbrodni! Na początku poznamy alfabet śmierci i chaosu, wymuszony na zwierzętach przez nieświadomych tego ludzi. Bohaterowie jednego z filmów tuż przed świętami staną przed dylematem: kto ma zabić… nie karpia, lecz Mikołaja! Przeżyjemy love story w historii miłości mężczyzny do szopy – jego wiecznie głodnej i spragnionej ludzkiego mięsa szopy! Będzie zombiedrama rozgrywająca się w gnijących ciałach w… Dzień Ojca! Przekonamy się, jak trudno jest znaleźć schronienie gangsterowi z East Endu. Wyjaśnimy też, co robić, jeśli chce się być cool, ale znienacka dostaje się… demona i jak się zachować, gdy odziedziczy się satanistyczną gitarę, która riffuje na strzępy! Nie zabraknie rytualnych brazylijskich morderstw i kanibali, katalońskiej Alicji w krainie czarów i szopa pracza, który przekleństwem zamienia ładowacza nieczystości w kulę śmieci! Uczciwie informujemy, że pokaz wymaga od widzów mrocznego poczucia humoru i żelaznej wrażliwości!

Po filmach, Lonesome JeDi zagra na żywo z winyli wymyślony soundtrack do nieistniejącego filmu Quentina Tarantino!

_______________________________________________________
13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2018 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 109 najciekawszych filmów (spośród ponad dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów.

Wstęp na wszystkie pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

Już tradycyjnie Festiwal gości w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach i placówkach, a także w regionie – w tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 10 podlaskich miejscowościach!

Szczegóły

Data:
5 grudnia 2018
Godzina:
23:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map