Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Białystok dla Syrii

10 września 2017

„Białystok dla Syrii” – cykl imprez, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Gdy my nurkujemy w dojlidzkim zalewie, zajadamy się lodami, spacerujemy ulicą Marii Curii – Skłodowskiej i rozjaśniamy zniczem mrok, ponad trzy i pół tysiąca kilometrów stąd trwa wojna. Taka sama jak u nas za Hitlera i Stalina. Tam normalnie zrzucają bomby na miasta i wsie. Strzelają do ludzi. Niszczą szpitale, szkoły. Jednym słowem ludzie w Syrii zabijają się nawzajem. Giną starcy, kobiety, dzieci. Niektórzy uciekają przed wojną do Europy. I też giną po drodze. Inni zostają i walczą o przetrwanie. Pomóżmy im przetrwać. Spotkajmy się na koncertach 10 września w Zmianie Klimatu, a 24 września w Pubie 6-Ścian PUB Sześcian.
Białostocka scena rockandrollowa zagra dla Syrii. Wstępnie udział w akcji zadeklarowały zespoły: Mniej Więcej, Polska B, Ostrov, Blue Mahoe, Roki. To nie wszystko.
W pomoc włączają się kolejni mieszkańcy Białegostoku, w tym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Od miasta dostaniemy autobus “ogórek”. W dniach, w których odbędą się koncerty, autobus będzie kursował po mieście, zabierał podróżnych. W środku muzyka na żywo, być może czytana poezja, wykłady o Syrii, no i kwesta.
Do tego w mieście pojawi się stoisko z kuchnią arabską. Tam także będziemy kwestować.
Przypominamy, cały dochód z akcji zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej.
Cały czas pracujemy nad szczegółami obydwu koncertów. Wszystkie pomysły mile widziane.
Opis zdjęcia użytego w tle wydarzenia: “Syria, 2017, fot. Polska Akcja Humanitarna”

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
10.09.2017 (niedziela)
wstęp wolny
Zmiana Klimatu, ul.Warszawska 6

Details

Date:
10 września 2017
Event Category:

Dodaj komentarz