Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Me And That Man w Zmianie Klimatu

8 października 2017- 19:00 - 22:00

8 października 2017 (niedziela) drzwi 18:30 start 19:00
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

Bilety:
● 60zł – przedprzedaż stacjonarna w klubie
● 65zł – przedsprzedaż online na platformie Going (PULA WYPRZEDANA)
● 75zł – w dniu koncertu
_______________________________________________________
MATM
Zapowiadana od dłuższego czasu kolaboracja Nergala, lidera znanego na całym świecie zespołu Behemoth oraz weterana polskiej sceny rockowej – Johna Portera, w koń cu ujrzała światło dzienne. Wydana 24 marca 2017 roku „Songs Of Love And Death” to debiutancki album zespołu Me And That Man. Obok Nergala i Johna w składzie koncertowym Me And That Man znaleźli się równieżbasista Matteo Bassoli oraz Łukasz Kumań ski na instrumentach perkusyjnych. Taką refleksją temat płyty podzieliłsię Adam Nergal Darski: 24 marca. Długo czekaliśmy na ten dzień… bo w koń cu owoc naszej dwuletniej wędrówki ujrzy światło dnia (albo nocy…). Wychodzimy ze strefy komfortu, żeby zredefiniować to kim jesteśmy jako artyści. O tej drodze i nie tylko opowiada płyta ͞Songs of Love and Death, z której jesteśmy potwornie dumni! Me And That Man to nowe rozdanie, nowy ekscytujący rozdziałw życiu moim i mr. Portera…! Zapraszamy do naszego kościoła… tylko pamiętajcie, że ten kościółjest czarny! Tak o kolaboracji z Nergalem powiedział John Porter:- Projekt Me And That Man to dwóch samotnych facetów, którzy znaleźli się w miejscu, w którym nie byli nigdy wcześniej, którzy nagle poznająsię i podają sobie ręce. To pokazuje, jak muzyka zbliża: dwóch zupełnie obcych ludzi rozpoczyna wspólną, artystyczną przygodę. Nie było to łatwe, ale obydwaj zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy na żadne kompromisy, które są nieodłącznym niebezpieczeń stwem każdej muzycznej współpracy. Na szczęście wiemy, że w tym przypadku, tym lepiej dla nas.Pierwszym singlem był„Cyrulik Jack”zaśpiewany przez Nergala w języku polskim, jest również angielska wersja tej piosenki i klipu o tytule„My Church is Black”. W mrocznym teledysku do utworu „Cyrulik Jack”, oprócz muzyków którzy nagrali płytę Me And That Man Adama Nergala Darskiego, Johna Portera, Wojtka Mazolewskiego i Łukasza Kumań skiego, możemy zobaczyć równieżPawła Małaszyń skiego i Andrzeja Saramonowicza. O klipie „Cyrulik Jack͟ mówi Adam Nergal Darski: – „Cyrulik Jack͟byłpierwszym utworem całkowicie autorskim numerem, który nagrałem z Johnem. Znalazłem motyw przewodni i instynktownie zacząłem śpiewać tekst utworu, bez analizowania go, po prostu dałem się ponieść wibracjom…. To był również pierwszy utwór w którym odważyłem się normalnie zaśpiewać. Kiedy nagrywaliśmy „Cyrulik Jack͟ poprosiłem Johna żeby opuścił studio na 30 minut, więc eksperymentowałem z głosem bez świadków (śmiech). Kiedy John wrócił, ślady były już nagrane a ja pierwszy razem słuchałem siebie samego bez poczucia wstydu. Zdecydowaliśmy się wybrać utwór ͞My Church is Black͟/ „Cyrulik Jack͟ jako pierwszy singiel i jednocześnie utwór otwierający płytę.
Ta piosenka to deklaracja, to nowa energia, odkrywanie wymiarów nowego dla mnie gatunku muzycznego, którego wcześniej nigdy głębiej nie poznałem. Utwór naturalnie buduje most pomiędzy dwoma światami: radykalną scenąz której się wywodzę i nowym obszarem pełnym cieni i znaków zapytania. Podróż w ten nowy wymiar jest cholernie podniecająca i inspirująca. Scenariusz klipu opowiada historięczłowieka, który gubi sięw świecie cielesnym i szuka sensu…światła… i drogi do oświecenia. W czasie tej wędrówki człowiek ten staje twarzą w twarz ze swoimi demonami. Kolejnymi singlami do których powstały zjawiskowe teledyski były piosenki „Ain’t Much Loving͟ o którym Nergal powiedział: „Klip i piosenka opowiada o drodze na jaką decydujemy się, podejmując dojrzałe życiowe decyzje. Droga ta jest niekoniecznie prosta, niekoniecznie łatwa, brakuje na niej rodziców którzy otoczyliby nas swoja miłością i prowadzili za rękę. Jesteśmy sami i bierzemy pełną odpowiedzialność za decyzje które podejmujemy… no i znowu ta miłość. Często jej nie ma… a jeśli się pojawia to i tak jej nie rozumiemy, mimo usilnych starań͟oraz „Cross My Heart And Hope To Die͟.Kolejnym singlem, do którego powstał nakręcony w Los Angeles byłutwór ͞Cross My Heart And Hope To Die͟ – ͞Cross My Heart And Hope To Die͟ jest dla mnie wyjątkowym, bardzo osobistym utworem…pamiętam jak dziś, że dosłownie ͞spłynął” na mnie kiedy szarżowałem rowerem po ulicach Berlina, dlatego przez wiele miesięcy jego roboczy tytuł brzmiał͞A song I wrote in Berlin͟. To piosenka manifest… mojej wewnętrznej ciemności i wątpliwości. Do bólu szczera i bezkompromisowa. Gościnnie w refrenach wspomógł nas Czesław Mozil na akordeonie, a w chórkach można usłyszeć moich kolegów Keva Foxa i Piotra z Figo Fagot. Dziecięcy chór natomiast składałsię z dzieciaków moich przyjaciół… Klip nakręciłem podczas mojego pobytu w LA. Razem z jego twórcami, Nico i Peterem Beste, udaliśmy się do obskurnego motelu w środku pustkowia. Brudna pościel, karaluchy, prysznic i kibel mogłyby z powodzeniem robić za scenografię do filmu ͞Piła 6͟. Mrok w czystej postaci. Jeśli do tego dodasz ledwo przespaną noc, to powinno to dopełnić obrazu mojego stanu psychofizycznego podczas jego kręcenia… nie miałem żadnej charakteryzacji…byłem brudny, zmęczony i sfrustrowany… ale nie walczyłem z tym, bo ten stan był kompletny z przesłaniem ͞Cross My Heart͟… Enjoy!͟Tydzień po premierze debiutancki album Me And That Man znalazłsię na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się w Polsce płyt. Płyta zyskała bardzo dobre recenzje w kraju i zagranicą, a dziennikarze muzyczni uznali kolaboracjęNergala i Johna Portera i płytę MATM za „wydarzenie”, „niespodziankę”, „debiut roku”. Po sukcesie zagranicznej trasy (wyprzedany koncert w Londynie), we wrześniu zespół Me And That Man wyruszy w Polską trasę promującą płytę

2 supports:
Sasha Boole / Саша Буль
folk-singer, songwriter and performer of the folk and americana.
One of the brightest performers of the Ukrainian folk scene (not that one that trousers and Kobza, but one that whiskey, story-telling and tripping), playing guitar, banjo, and harmonica. His music based on traditions of American folk singers, combined with the typical gothic Americana raw and rough sound.

Fertile Hump to Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz ten przezabawny osobnik – Maciek Misiewicz (perkusja). Dajemy państwu korzennego, bluesowego rock’n’rolla ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu i smutne jak chuj teksty pisane w warszawskiej kuchni. Fertile Hump od początku związane jest z wytwórnią Instant Classic gdzie w 2015 wydali EP’ke a w 2016 long play “Dead Heart”.
_______________________________________________________
o klimat dbać pomagają:
Białystok Online – www.bialystokonline.pl
Gazeta Wyborcza Białystok – www.bialystok.gazeta.pl
Alter Studio – kreacja druk produkcja – www.alterstudio.com.pl
P-Audio – technika sceniczna – www.p-audio.pl
Going. – www.goingapp.pl/city/27/bialystok

Details

Date:
8 października 2017
Time:
19:00 - 22:00
Event Category:
Website:
https://goingapp.pl/evt/830850/me-and-that-man

Venue

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz