Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Zmiana daty / Melediwy – Marek Pospieszalski & Qba Janicki #ScenaCechowa

13 grudnia 2018- 20:00

20zł – 30zł

Niestety musimy przenieść koncert na luty przyszłego roku. Dokładną datę podamy niezwłocznie po jej ustaleniu. Zakupione bilety zachowują ważność. Zwrotów można dokonać w miejscu zakupu.

#########################

Przedstawiamy duet MALEDIWY, w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata,(m. in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez) zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch. Trasa ta będzie promowała album “Afroaleatoryzm” który ukaże się nakładem wytwórni LADO ABC.

##############################
##############################

SZYBKIE INFO:
data: 13.12.2018 (czwartek)
godzina: 20:00
miejsce: Cechowa, ul. Warszawska 6, (znane także jako Niedorzeczny Przesmyk im. Jare Cmirmana 1)
bilety:
20zł – przedsprzedaż w lokalu (niebawem dostępne)
25zł – przedsprzedaż na platformie Going (link: https://goingapp.pl/evt/1948145/melediwy-marek-pospieszalski-qba-janicki)
30zł – w dniu koncertu

##############################
##############################

Afroaleatoryzm to fuzja dwóch wyrazów:
-“Afro” oznacza luźny związek z muzyką afrykńaską i wszelkimi jej konsekwencjami .
-“Aleatoryzm” technika kompozytorska opierająca się na dziele przypadku.

Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk” którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

MALEDIWY – „SŁOŃCE”
https://www.youtube.com/watch?v=egxjw7d9JVc&app=desktop

Marek Pospieszalski urodził się w Częstochowie. Edukację muzyczną rozpoczyna w wieku 6 lat na fortepianie w szkole
Niezależnie ogromny wpływ na jego kształtowanie się ma muzykująca rodzina oraz środowisko skupione wokół zespołu
W ślad za nim za swój główny instrument obiera saksofon.
W wieku 17 lat zaczyna grać w zespole trębacza Antoniego Jest
Muchą i Maxem Andrzejewskim) z którym wydał album “Marek
“Bareness” Z Qbą Janickim tworzy duet Malediwy. Jest członkiem kwintetu Wojtka Mazolewskiego, kwartetu Kuby Płużka i kwintetu Mateusza Pospieszalskiego. Znalazł się na liście najbardziej oboecujących artystów w Europie, którą iemiecki magazyn JAZZTHING opublikował z okazji swojego 25-lecia, zatytułowanej „25 unerhörte kommende Großen”. Jego muzyczna baza to muzyka improwizowana, eksperymentalna i współczesny jazz choc jest otwarty i czerpie ze wszelkich uzycznych gatunków czego dowodem jest współpraca z muzykami sceny hiphopowej, elektronicznej rockowej i popowej.
Koncertował na dziesiątkach festiwali w (Japoni, Chinach, Indiach, U.S.A, Norwegii, Szwecji, Anglii, Irlandii, Francji, Belgii, Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Ukrainie, Białorusi, Estoni, Łotwie, Litwie, Turcji, Rumuni, Grecji) Jako muzyk sesyjny brał udział w dziesiątkach koncertów radiowych i telewizyjnych oraz w nagraniach wielu albumów. Współpracował m. in. z takimi artystami jak Dennis Gonzalez, Marco Eneidi, Joanna Duda, Oskar Törok, Piotr Damasiewicz, Maciej Obara, Janusz Yanina Iwański, Krzysztof Knittel, Paweł Kaczmarczyk, Nikola Kołodziejczyk, Rafał Mazur, Jerzy Mazzoll, Igor BOXX, Fisz i Emade, Zakopower, Armia, Voo Voo

https://www.facebook.com/marekpospieszalskigra/

Qba Janicki – ur. 6 lutego 1989 w Bydgoszczy. Aktualnie zamieszkały w Sokołowsku. Naukę gry na perkusji zaczął w wieku lat 4, a wieku lat 11 zaczął zajmować się elektroniką. Od najmłodszych lat jest związany ze środowiskiem artystycznym funkcjonującym w klubie Mózg. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Łukasza Żyty. Stypendysta Stadtmuehle Willisau. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak: Bartłomiej Chmara, Marek Pospieszalski, Tomasz Sroczyński, Sławek Janicki, Jerzy Mazzoll, Steve Buchanan, Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Oskar Torok, Roscoe Mitchell, Natalia Przybysz, Anna Rusowicz, Vienio, John Porter, Kris Wanders, Hanna Piosik, Martyna Chojnacka, Mark Feldman, Leszek Możdżer, Sylvie Courvoisier, Risa Takita, Jacek Sienkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Paulina Przybysz czy wiele orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. Aktualnie funkcjonuje w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Mazzoll/Janicki/Janicki, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Bambuko z Joanną Dudą, UBERRASCHUNG z Hanią Piosik, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem.
Oprócz bycia muzykiem jest także producentem muzycznym, tworzącym do spektakli, słuchowisk, telewizji czy też na potrzeby innych artystów. Produkował muzykę do filmu dokumentalnego przedstawiającego sylwetkę Daniela Wallace’a dla australijskiego nadawcy ABC. Stworzył muzykę do słuchowisk i spektakli „Diabelski Młyn” reż. P. Łysak, „W środku słońca pali się popiół” reż. A. Pałyga/P. Łysak, „MEDEA” , reż. A. Kostrzewska, „Mów dalej” reż. Łukasz Korczak. Zaznaczył swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę HORE, legendarnego rapera VIENIA. Dodatkowo na co dzień współprowadzi wraz ze swoim ojcem klub MÓZG w Bydgoszczy i w Warszawie, a będąc współzałożycielem MÓZG FOUNDATION oraz członkiem STOWARZYSZENIA ARTYSTYCZNEGO MÓZG współorganizuje dziesiątki wydarzeń artystycznych każdego roku oraz flagowe projekty MÓZG FESTIVAL, SUPER SAM + 1, LETNIE PRANIE MÓZGU czy BROMBERG CALLING.

https://m.facebook.com/qbajanickiartist/

##############################
##############################

data: 13.12.2018 (czwartek)
godzina: 20:00
miejsce: Cechowa, ul. Warszawska 6, (znane także jako Niedorzeczny Przesmyk im. Jare Cmirmana 1)
BILETY:
20zł – przedsprzedaż w lokalu (niebawem dostępne)
25zł – przedsprzedaż na platformie Going (link: https://goingapp.pl/evt/1948145/melediwy-marek-pospieszalski-qba-janicki )
30zł – w dniu koncertu

Details

Date:
13 grudnia 2018
Time:
20:00
Cost:
20zł – 30zł
Event Category:

Organizer

Cechowa
Phone
857 222 916
Email
biuro@cechowa.com.pl
View Organizer Website

Venue

Cechowa
ul. Warszawska 6
BIałystok, Podlasie 15-063 Polska
+ Google Map
View Venue Website