Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Żubroffka: Midnight shorts vol. VI

6 grudnia 2017- 23:00 - 01:00

Żubroffka Special: Midnight shorts vol. VI

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
wstęp wolny/admission free 6.12.2017, 23:00

Bang bang, pif paf, midnighty powracają! Kultowy pokaz ŻUBROFFKI od początku składa hołd kinu klasy od B do Z, którym w latach 70. XX wieku zachłysnęli się nowojorczycy! Zapraszamy na zwariowany zestaw filmów, które trudno będzie Wam wyszperać w najciemniejszych nawet zakątkach internetu.
W tym roku bohaterowie filmowego zestawu przejdą różnorakie katharsis – od erekcji w ogrodzie botanicznym po partię squasha z wyznawcą szatana. Co Was jeszcze czeka? Tureckie SF o ostatnim kotlecie na Ziemi, potwór – papieros terroryzujący miasto nocą, hiszpański film kung-fu z dzikimi punkami, przenoszący widzów na wojnę nuklearną w 1984 roku, a także wiele innych gatunkowych odlotów.

Kuratorzy: Maciej Rant & Marcin Luczaj

Program:
Justicia Justiciera III Kungfu Karate Annihilator, Rafa Dengrá, Spain 2016, 17’
The Robbery, Jim Cummings and Dustin Hahn, Australia 2016, 10’
In One Drag, Alireza Hashempour, Germany 2016, 3’
Dawn of the Deaf, Rob Savage, USA 2016, 12’
Botanica, Noël Loozen, The Netherlands 2017, 13’
The Last Schnitzel, Ismet Kurtulus, Turkey 2017, 22’
Fucking Bunnies, Teemu Niukkanen, Finland 2017, 17’
Mouse, Celine Held, USA 2017, 11’

ENG

Boom-boom, bang-bang, midnight shorts are back! With this iconic series at ŻUBROFFKA we pay tribute to B, C and even Z movies, so relished by New Yorkers in the 1970s. This is an invitation to a wild set of films that are hard to find even in the Darknet.
This year our heroes will go through all kinds of catharsis – from the erection in a botanical garden to a game of squash with a devil worshiper. Hm, what else? You can expect Turkish SF about the last cutlet on Earth, a monster-cigarette terrorizing the city at night and a Spanish kung fu movie with wild punks, taking viewers to the 1984 nuclear war. Plus some other gems.

12. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2017 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 125 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów, na pokaz których – jak zawsze – wstęp jest bezpłatny.

Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w aż 11 podlaskich miejscowościach!

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – Dkf Gag
Współorganizator: Zmiana Klimatu

Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2017
Godzina:
23:00 - 01:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map