Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

4.04 – Górecki Ahead – Oleś Brothers & Christopher Dell

4 kwietnia 2018- 20:00 - 22:00

GÓRECKI AHEAD to całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących.

Henryk Mikołaj Górecki należy do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, a sława jaką zapewniła mu III Symfonia dalece wykracza poza normy osiągalne dla kompozytorów muzyki poważnej. Jego dorobek nie jest jednak powszechnie znany, a okresy twórczości przez które przeszedł są na tyle różnorodne, iż miłośnicy jednego bywają często antagonistami innego. Status awangardzisty jaki zapewniły mu jego wczesne dzieła przeszkadza poniekąd w percepcji jego późniejszych utworów, a kontemplacyjny charakter dzieł późniejszych – mylony często z minimalizmem – choć przysporzył mu pop-sławy i nowych fanów na całym świecie, zakwestionował jego wcześniejszy dorobek i wywołał falę krytyki wśród przychylnych mu onegdaj akolitów.

GÓRECKI AHEAD jest autorską propozycją odczytania muzyki mistrza, przefiltrowaną przez wrażliwość i muzyczne doświadczenie muzyków tria Oleś Brothers & Christopher Dell. Trio, które powstało w 2011 roku, zrealizowało uprzednio album z muzyką Krzysztofa Komedy.

GÓRECKI AHEAD:
Marcin Oleś – kontrabas
Bartłomiej Oleś – perkusja
Christopher Dell – wibrafon

————————–————————–
Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polskie Radio Białystok!
————————–————————–

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

04.04.2018 (środa)
godz. 19:00 – otwarcie klubu
godz. 20:00 – koncert

Bilety:
30zł – przedsprzedaż w klubie
30zł – przedsprzedaż online https://goingapp.pl/evt/1488327/gorecki-ahead-oles-brothers-christopher-dell
40zł – dniu koncertu

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Details

Date:
4 kwietnia 2018
Time:
20:00 - 22:00
Event Category: