Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maski, tańce i wypchane wiewiórki # Ola Synowiec o Meksyku

20 czerwca 2017- 19:00 - 21:00

Zapraszamy na spotkanie z Olą Synowiec, która odwiedzi nas z prezentacją pod intrygującym tytułem “Maski, tańce i wypchane wiewiórki. Religijne fiesty ludowe w Meksyku”.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
20.06.2017 (wtorek), godzina 19:00
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

bilety: 10 zł (do nabycia bezpośrednio przed spotkaniem)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Kalendarz solarny Majów ma 18 miesięcy po 20 dni. Pozostałe 5 dni pozostaje poza czasem. To okres, w którym świat rodzi się na nowo. To czas, w którym wszystko jest możliwe. Karnawał w Meksyku jest czasem na opak – żebrak może być królem, mężczyzna – kobietą, a staruszka przez te kilka dni znów może być młoda. Przyjrzymy się popularnym meksykańskim zwyczajom karnawałowym – ekologicznej corridzie, wojnom na mąkę, tańcowi staruszków i tańcowi pijanych Hiszpanów. Wybierzemy się też na trzy kolorowe fiesty odbywające się w okresie karnawału w meksykańskich stanach Chiapas i Tabasco. W Chiapa de Corzo będziemy uczestniczyć w barwnej procesji od kościoła do kościoła, podczas której mężczyźni przebierają się za kobiety. W Tenosique pojedziemy na “najdziwniejszy karnawał świata” i będziemy tańczyć rytualny taniec odzwierciedlający walkę dobra ze złem. W Zinacantanie przebierzemy się za jaguary, papugi i leśny mech, by następnie rzucać wypchanymi wiewiórkami ze szczytu drzewa wbitego w plac przed kościołem.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka, autorka bloga Mexico Magico Blog. Współpracuje z magazynem “Podróże”, publikowała m.in. dla “Dużego Formatu”, “Wysokich Obcasów”, “Focusa”. W Meksyku od ponad pięciu lat. Interesuje się przede wszystkim meksykańską religijnością i tradycją ludową.

http://mexicomagicoblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/MexicoMagicoBlog/?fref=nf

Szczegóły

Data:
20 czerwca 2017
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1689100571384584

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz