Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Miałem to na kasecie! # DJ Matt Funk

2 września 2017- 21:00 - 04:00

10zł

Stoisz sobie w warzywniaku po pomidory na kanapki. W koncie, z doświadczonego życiem radyjka, kupionego pewnie jeszcze na stadionie na jurowieckiej leci nasza lokalna rozgłośnia radiowa, której nazwa zaczyna się na “J” a kończy na “ARD 2”. Czekając, aż Pani Basia, właścicielka sklepiku, którą znasz od dzieciaka, zważy Ci wspomniane pomidorki, z braku laku, zaczynasz się wsłuchiwać w kawałek, który właśnie leci, bo wydaje Ci się znajomy. Radyjko pierdzi i trzeszczy niemiłosiernie ale rozpoznajesz Personal Jesus. W końcu miałeś to na składance, którą udało Ci się przegrać od kolegi starszej siostry na swoim dwukieszeniowym, komunijnym Grundigu! Katowałeś tę kasetę całymi miesiącami Jesteś aż trochę zdziwiony, że tak długo zajęło Ci rozpoznanie tego kawałka (nie mniej jak tym, że słysz to na tej stacji). Ale co to była za kaseta! Stardust, Faithless, Moloko, Deee-Lite, Snap, a na drugiej stronie Kool and the Gang, Jackson, a-Ha, Eurythmics. Dzięki tej kasecie i łokmenowi w szkole szanowali Cię tak samo jak Adama Małysza, gumy Turbo i 13-sty Posterunek! Kaseta ta towarzyszyła Ci też później, jak za ciężko uciułane pieniądze kupiłeś sobie pierwsze auto – biało-rdzawego Poloneza Caro, który był wyposażony radioodtwarzacz magnetofonowy marki Pionier. To ten cud techniki pomógł Ci dzięki i ostatni kawałek ze strony “B” Berlin – Take My Breathe Away, pomógł Ci na studiach poderwać Twoją przyszłą żonę. Kasetę w końcu szlag trafił, tak jak poldka i komunijnego grundiga. Ale sentyment do tej składanki pozostał.

W takie właśnie trochę nostalgiczne, ale fajne, jeśli nie najfajniejsze muzyczne klimaty damy się ponieść tego wieczoru. Za muzyczne klimaty tego wieczoru odpowiada nie kto inny, a on!
dj Matt Funk
DJ i producent muzyczny. Pasjonat synthpopu z lat 80tych. Disco i funku lat 70 i muzyki house lat wszelakich. Poza dj’owaniem jego retro bity można usłyszeć na albumach z wytwórni PROSTO.

klimaty:
house, funk, disco, disco-funk, synthpop, new romantic, sewentisy, ejtisy, najtisy (i prawdopodobnie coś jeszcze)

############################################

2 września 2017 (sobota)
start 21:00
wstęp 10zł

Zmiana Klimatu – ul. Warszawska 6; Białystok

############################################

+18 (zgoliłeś/aś wąsy = weź dowód)

Szczegóły

Data:
2 września 2017
Godzina:
21:00 - 04:00
Koszt:
10zł
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Zmiana Klimatu
Warszawska 6
Białystok, 15-063 PL
+ Google Map

Dodaj komentarz